Falownik to elektroniczne urządzenie, które zmienia prąd stały oznaczony jako DC na prąd zmienny, który jest oznaczany jest jako AC.
Częstotliwość i energia ogólna zależą od mechanizmu danego urządzenia albo układów. Zasilanie jest dostarczane przez źródło prądu stałego.
Falownik ma możliwość być całkowicie elektroniczny lub ma możliwość być połeączeniem efektów mechanicznych (takich jak urządzenie obrotowe) a także elektronicznych. Statyczne falowniki nie stosują ruchomych komponentów w procesie zmian.
Falownik posiada źródło napięcia jednofazowe, są one z reguły przeznaczone do użyć na niższe napięcie i są zwykle używane w zasilaczach.
Trójfazowe falowniki są stosowane do napędu o zmiennej częstotliwości. Zasadniczy falownik trójfazowy zbudowany jestz 3 alowników jednofazowych – prawie każdy jest złączony z jednym z 3 zacisków obciążenia. W wielu sytuacjach priorytetowych systemów sterujących funkcjonowanie trzech przełączników jest skoordynowane tak, iż 1 przełącznik pracuje w każdym punkcie stopnia fundamentalnego przebiegu wyjścia.
Przedstawione wcześniej dane są zasadniczą wiedzą dotyczącą falowników, ażeby poznać wszelkie zagadnienia powinno się zagłębić się w edukację dotyczącą energoelektroniki.

Autor: falowniki ceny